Uncategorized

Moja wizja reportażu ślubnego

Cz1 spotkanie z fotografem

Jestem fotografem ślubnym , który od lat tworzy autentyczne i szczere reportaże ślubne. Kilkunastoletni staż w branży ślubnej sprawił, że mam pewne doświadczenia i przemyślenia dotyczące jak moim zdaniem powinny przedstawiać się relacje pomiędzy fotografem a parą młodą.

Zacznijmy od początku czyli od spotkania z fotografem

W obecnych czasach każdy szanujący się fotograf ślubny posiada własną stronę internetową, na której może pochwalić się swoim portfolio a także zamieścić różne informacje na swój temat . My na naszej stronie ,prócz oczywiście galerii, umieściliśmy wygodny formularz kontaktowy oraz bardzo przydatną mapę z lokalizacją firmy.

Gdy jesteście już u nas staramy się odpowiedzieć na każde Wasze pytanie. Na tym etapie warto jest poruszyć wszystkie kwestie jakie przyjdą nam do głowy, gdyż w przyszłości ułatwi nam to współpracę. Mając już pewne doświadczenie z chęcią służymy poradą przyszłym nowożeńcom. Duży nacisk kładziemy na tzw. pierwsze wrażenie, to bardzo ważne bo przecież powierzacie nam udokumentowanie Waszego święta. Omawiamy zatem każdy element tego wyjątkowego dla Was dnia. Możecie obejrzeć jak wyglądają nasze albumy i filmy a także dowiedzieć się jak będzie wyglądać nasza praca na Waszym ślubie. Zawsze staramy dopasować się do potrzeb naszych klientów, oddajemy nasz czas w tym dniu do Waszej dyspozycji, zatem jeśli zachodzi potrzeba i chcecie mieć kilka ujęć w trakcie przygotowań u fryzjera to po prostu od tej godziny zaczniemy naszą pracę bez obciążania Was dodatkowymi kosztami. Gdy jesteście już zdecydowani na nasze usługi to przychodzi czas na podpisanie stosownej umowy. Dokument ten zawiera wszystkie niezbędne informacje i nie ma w nim żadnych niekorzystnych dla Was zapisów, chcemy by wszystko było jasne i przejrzyste.

Cz2 przygotowania

Przygotowaniom do ślubu praktycznie zawsze towarzyszą ogromne emocje. W końcu nadszedł już ten długo oczekiwany dzień a Wy chcecie dopiąć wszystko na tzw ostatni guzik. Ponieważ my chcemy również przyłożyć się, by ten dzień był wyjątkowy jesteśmy do Waszej dyspozycji niemal od samego początku. Krótka reporterska sesja z wizyty u fryzjera i kosmetyczki to świetny pomysł na dopełnienie całości Waszego reportażu ślubnego. Warto jednak  skonsultować to wcześniej z zakładem fryzjerskim ,by pracownicy byli poinformowani o wizycie fotografa. Gdy już jesteśmy u Was staramy się, by zdjęcia jak najbardziej odzwierciedlały Wasze emocje , szukamy odpowiednich kadrów ukazując zarówno uśmiech jak i łzy wzruszenia. Prócz spontanicznych ujęć w domu warto też ustawić się do pamiątkowych sesji, gdyż są one niepowtarzalne a czasami zdarza się,że niektórzy z tych najstarszych domowników z różnych względów nie będą mogli uczestniczyć w Waszym ślubie. Dobry fotograf zwróci również uwagę na detale, czyli różnego rodzaju dekoracje i gadżety , które dodają uroku i charakteru dniu Waszego ślubu. Dla większości par ważny jest samochód, którym pojadą do ślubu. Często są to stylowe limuzyny z epoki. My również to wiemy i gwarantujemy, że nie pominiemy ich w naszym reportażu ślubnym. Na koniec pozwolę sobie na małą sugestię .Zawsze życzymy sobie uśmiechniętej pary. Pamiętajcie, że uśmiech to świetne antidotum na stres , uśmiechnięte twarze pięknie wyglądają na zdjęciach a po trzecie przecież spełniają się Wasze marzenia , więc trzeba się cieszyć .